Schiphol-Rijk, 5 juli 2011 - Nissan start deze maand met wereldwijde praktijktests van elektrisch aangedreven bedrijfswagens. De voertuigen zijn gebaseerd op Nissans compacte bedrijfswagen NV200. Met de tests versterkt Nissan zijn leidende positie op het gebied van elektrisch aangedreven voertuigen (EV).
Het eerste bedrijf dat de elektrisch aangedreven NV200 in juli gaat testen, is de Japanse Post Service in Tokyo. Een testvoertuig zal twee maanden lang gebruikt worden om post op te halen en te bezorgen in Yokohama. Doel van de test is om uit te zoeken hoe de elektrisch aangedreven bedrijfsauto zich onder normale gebruiksomstandigheden gedraagt. In een later stadium zal Nissan bij andere bedrijven in de rest van Japan en Europa vergelijkbare tests uitvoeren.
De testauto
’Zero emission-voertuigen die in de logistiek worden ingezet, kunnen een grote rol spelen in het zorgen voor een balans tussen economische groei en bescherming van het milieu’, zegt Nissan Corporate Vice President Hideto Murakami, verantwoordelijk voor de Global LCV Business Unit. ‘De resultaten van de tests verwerken we in toekomstige producten. Ik verwacht dat de bedrijfsauto’s op basis van de NV200 een substantiële positieve bijdrage zullen leveren aan de bedrijfsvoering van onze klanten en aan de ontwikkeling van een duurzame maatschappij.’
New Yorkse taxi
Recentelijk is de Nissan NV200 door de stad New York gekozen als nieuwe taxi. Het model is gericht op klanten wereldwijd. De NV200 is de volgende generatie compacte bedrijfsauto’s, bedoeld voor een enorme verscheidenheid aan toepassingen. Bedrijven kunnen ermee uit de voeten, maar hij is ook uitstekend geschikt voor gezinnen en vrijetijdbesteding.
Nissan levert de NV200 sinds 2009 in Japan en Europa en sinds 2010 in China en Singapore. Toekomstige introducties in Amerika en India zijn gepland. De NV200 is leverbaar in 40 landen over de hele wereld. Klanten zijn vol lof over het ruime interieur, het geringe brandstofverbruik, de rijeigenschappen en het ontwerp van de auto.
Eind 2009 is de NV200 door journalisten uit 20 Europese landen verkozen tot ”Internationale bedrijfsauto van het Jaar 2010”. In maart 2011 volgde de volgende onderscheiding: de Universal Design Award - een van de meest gewaardeerde awards op ontwerpgebied. Ten slotte kreeg de NV200 ook nog de Universal Design Consumer’s Favourite Award toebedeeld. Het is de eerste keer in de auto-industrie dat een voertuig deze beide onderscheidingen kreeg uitgereikt.
Wereldleider
Nissan wil wereldleider worden op het gebied van zero emission-mobiliteit. Om dit te bereiken, ontwikkelt het niet alleen elektrisch aangedreven voertuigen, maar zet de fabrikant zich ook in om het gebruik ervan te bevorderen en de daarbij behorende infrastructuur te helpen ontwikkelen. Daartoe is Nissan al meer dan negentig samenwerkingen aangegaan met overheden, gemeenten en bedrijven wereldwijd om markten klaar te stomen voor de succesvolle adaptatie van elektrisch vervoer. Nissan houdt zich ook bezig met aanverwante activiteiten, zoals het ontwikkelen van lithium ion-accu’s, het ontwikkelen van een laadinfrastructuur, het ontwikkelen van een interne snellaadmogelijkheid en het recyclen van accu’s.





